התנדבות

כנס עולמות מושתת מאז היווסדו על רוח קהילה ועל התנדבות – מההנהלה הבכירה ומטה. המתנדבות והמתנדבים הם הרוח החיה של הכנס ובלעדיהם הוא לא היה יוצא לפועל. והתמורה? שפע של הנאה – וגם כרטיסי כניסה לאירועים בחינם.

הרשמו כאן!

אז בעצם למה לי להתנדב?

קודם כל, להתנדב זה כיף! המתנדבים והמתנדבות נמצאים בלב העניינים. אין כמו התנדבות בכנס כדי לפגוש עוד חובבים וחובבות בדיוק כמוך, לעבוד לצידם וליהנות ביחד. לאורך השנים נוצר הווי התנדבות יחיד במינו, שבזכותו השהות בכנס היא חוויה כיפית במיוחד.

אבל זה לא הכול – המתנדבים והמתנדבות נחשפים למתרחש מאחורי הקלעים של הכנס וזוכים להתרועע עם שלל המרצים, בכירי האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה וכמובן הסגל. וחשוב כמובן לא לשכוח לבקש כרטיסי חינם לאירועים בימי ההתנדבות!

התנדבות? מה זה אומר בעצם?

כנס עולמות מציע למתנדבים ולמתנדבות בו שורה ארוכה של תפקידים. אל חשש – שום תפקיד לא דורש לפרק פצצה מתקתקת או לעבור טיפול בעלוקות, גם אם ממש תרצו. הנה טעימה מתפקידי ההתנדבות בכנס:

  • לוגיסטיקה: יחידת העילית של הכנס – שליחי ושליחות הלוגיסטיקה, שמעבירים את כל הדברים שצריך ומכבים שריפות (מטפוריות בלבד). בין השאר היחידה הזאת מוודאת שכל בקבוק מים יימצא בדיוק במקום ובזמן שבו יזדקקו לו.
  • שמירת חפצים: כוח המשמר חסר המורא המשגיח על חפצי הקהל המגיע לכנס. הקהל מגיע עם תיקים, מזוודות, חרבות ואלות מספוג ושלל חפצים אהובים אחרים. כדי שלא יצטרכו להסתובב איתם כל היום, קיים במתחם חדר שמירת חפצים. בחדר הזה נמצא הצוות שתפקידו לקבל את החפצים, לאחסן אותם במקום בטוח ולהשגיח שהכול יישאר במקומו.
  • מודיעין: כמה פעמים רצית לדעת היכן מתרחשת ההרצאה המאלפת הבאה ולא ידעת את מי לשאול? המתנדבים והמתנדבות בדוכן המודיעין יידעו את כל מה שצריך לדעת על הכנס, ועוד כמה דברים שלא באמת חייבים לדעת, ויענו על שאלותיהם של באי ובאות הכנס.
  • קופות: כדי להיכנס לאירועים הנהדרים שהכנס מציע יש לרכוש כרטיסים בקופות הכנס, אשר אותן מאיישים קוסמים וקוסמות הידועים בתור מתנדבי הקופות. 
  • דוכן האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה: בדוכן האגודה אפשר להצטרף כחברי וחברות אגודה ולרכוש ספרים ומרצ’נדייז.
  • סדרנות: שומרות הסף של עולם התוכן, הגיבורים האמיצים ששולטים בזרימת הקהל לתוך האולמות ומוודאים שהקהל ייכנס לאולם הנכון בזמן הנכון ועם הכרטיס הנכון.

חשובה לא פחות ההשתתפות בצוותי ההקמה והפירוק, שבלעדיהם לא יהיו שולחנות וכיסאות בקופות או עיצוב על הקירות. צוות ההקמה פועל לפני הכנס ובתחילתו, והופך את המתחם היומיומי לשער אל עולמות אחרים. צוות הפירוק מחזיר בסוף הכנס את המתחם למצבו המקורי, כדי שבני התמותה לא יגלו איך נראה מתחם עולמות. לטענת רבים, ההקמה היא הדבר השני הכי כיף בכנס – אחרי הפירוק.

מי יכול.ה להתנדב?

כל מי שחגגו יומולדת גיל 15 לפני הכנס מוזמנים ומוזמנות להתנדב. מתחת לגיל 18 נדרש למלא את אישור ההורים ולשלוח לנו בדוא"ל. אנחנו עושים מאמץ להתאים את ההתנדבות לכולם – אז לכל צורך שהוא, אל תתביישו – שִלחו לנו שאלות לדוא"ל.

אוקיי, אני רוצה להתנדב – מה לעשות?

כל מה שצריך לעשות זה למלא את הטופס, ומשם כבר ניצור איתך קשר להמשך התהליך. אם עברו שבועיים ולא יצרנו איתך קשר, ייתכן שקרתה תקלה והמייל שהזנת לא היה תקין. במקרה כזה מומלץ לפנות אלינו בדוא"ל.

לפני הכנס יתקיימו תדריכי מתנדבין (פרטים נוספים לגביהם ישלחו בהמשך). בתדריך תזכו להכיר את צוות כוח האדם ואת סגל הכנס הבכיר, לשמוע הסברים על התפקידים הפתוחים להתנדבות, לקבל תשובות לכל שאלותיכם ולהכיר מתנדבין נוספים כמוכם וכמוכן.

ואם יש לי שאלה כבר עכשיו?

אפשר ליצור איתנו קשר בדוא"ל: volunteers@sf-f.org.il

נתראה בתדריכים!

צוות כוח אדם