העמותות המארגנות

האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה

האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה הינה מוסד ללא כוונת רווח (מלכ"ר) שנוסדה על מנת לקדם את תחום המדע הבדיוני והפנטזיה בישראל. האגודה פועלת ברציפות מאז שנת 1996, ופעילותה עד כה כוללת כנסים רבים (פסטיבל "אייקון", כנס "עולמות", כנס "מאורות", ועוד); חלוקת הפרס השנתי לספרות מדע בדיוני ופנטזיה ע"ש עמוס גפן ז"ל; הרצאות בנושאי מדע ומדע בדיוני; הקרנות בכורה של סרטי מדע בדיוני ופנטזיה בחסות המפיצים; תרומות ספרים; תחרויות סיפורי מדע בדיוני ופנטזיה מקוריים; מועדון קריאה חודשי; סדנאות כתיבה; הפעלת מגזין מקוון למדע בדיוני ולפנטזיה ופעילויות נוספות. כמו כן מוציאה האגודה לאור מדי שנה את הספר "היֹה יהיה": אסופת סיפורי מדע בדיוני ופנטזיה ישראלית מקורית. כל פעילי האגודה הם מתנדבים המקדישים מזמנם ללא תמורה.

ניתן לקרוא עוד על אודות האגודה, להצטרף ולקרוא כתבות, מאמרים וביקורות בנושאי מדע בדיוני ופנטזיה באתר www.sf-f.org.il .

בקרו בדוכן האגודה בכנס ותוכלו להירשם כחברי אגודה ולקבל את המהדורה החדשה של "היה יהיה" וכמובן הנחות לאירועי הכנס ולכנסים נוספים בהפקת האגודה.

קהילת טולקין הישראלית

קהילת טולקין הישראלית, שקיימת מאז 1996, עוסקת ביצירותיו של פרופ' ג'.ר.ר. טולקין. הקהילה הספרותית מפעילה אתרים ומאגרי מידע המוקדשים לטולקין וליצירותיו ובאים להנגיש את המידע על אודות עולמו. נוסף לכנס "עולמות" הקהילה מארגנת מדי קיץ את כנס מיתופיה ובחנוכה את ועידת ריבנדל וכן מפגשים, אירועים, טיולים והרצאות.

מטרת הקהילה היא לעודד ולהפיץ את העיסוק והמחקר בטולקין וביצירותיו – "ההוביט", "שר הטבעות", "הסילמריליון" ועוד. נוסף על הדיונים ביצירות, הקהילה גם משמשת מסגרת חברתית. כל חובבי טולקין מוזמנים לקבוצת הפייסבוק "חובבי טולקין בישראל".